Prawo sportowe

Prawo sportowe

Kancelaria adwokacka Kowalski w Częstochowie jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje kompleksową pomoc prawną dla sportowców. Prawo sportowe dotyczy między innymi postępowań przedsądowych i sądowych w zakresie dochodzenia należności, jakie wynikają z podpisanych umów czy kontraktów sponsorskich. Obsługa prawna dla sportowców opiera się nie tylko na konsultacjach prawnych. Adwokaci przygotowują niezbędne dokumenty formalne, sporządzają wnioski oraz reprezentują swoich klientów w spotkaniach negocjacyjnych, podczas mediacji, a także w razie takiej konieczności przed sądem. Kancelaria adwokacka przyjmuje klientów stacjonarnie, ale prowadzi także porady prawne online, dzięki czemu z profesjonalnych usług adwokatów można korzystać na terenie całej Polski, bez względu na lokalizację.
 

Adwokat sportowców - Kancelaria Kowalski
Chociaż można śmiało stwierdzić, że prawo sportowe to stosunkowo nowa dziedzina prawna, to jednak adwokaci z kancelarii Kowalski mają już ogromne doświadczenie w prowadzeniu spraw z jej zakresu. W swojej praktyce zespół Kancelarii opiniował kontrakty reprezentantów Polski w siatkówce, piłce nożnej, a także w sporcie żużlowym. Świadczone przez kancelarię usługi zawsze oceniane były na najwyższym poziomie. Obecnie kancelaria Kowalski stale współpracuje z agencją menadżerską reprezentującą szerokie grono zawodników w piłce siatkowej oraz z wiodącą na polskim rynku agencją reprezentującą zawodników w piłce nożnej.


Pomoc prawna dla sportowców
Obsługa prawna dla sportowców dotyczy w szczególności doradztwa w ramach sporządzania oraz negocjacji zapisów umów i kontraktów, ale również egzekwowania warunków podpisanych już dokumentów tego rodzaju. W przypadku braku polubownego zakończenia sporów, kancelaria reprezentuje klientów przed Polskimi Związkami Sportowymi, Organami Dyscyplinarnymi, a także przed Sądami Powszechnymi.
Wszelkie usługi prawne, jakie oferuje kancelaria Kowalski są “szyte na miarę” indywidualnych potrzeb klienta. Nasza kadra wykwalifikowanych prawników z wieloletnim doświadczeniem chętnie podejmuje współpracę w ramach jednorazowych porad prawnych, jak również reprezentuje swoich klientów w długofalowych działaniach. Wspieramy opieką prawną klientów indywidualnych, sportowców, ale również różnego rodzaju związki, kluby czy stowarzyszenia sportowe. Umowy transferowe i sponsorskie, postępowania dyscyplinarne, negocjacje, reprezentowanie klientów przed sądami polubownymi czy federacjami sportowymi, to tylko niektóre z kompleksowych usług, które świadczymy. Prawo sportowe nie jest nam obce i zawsze stoimy na straży zabezpieczenia interesów naszych klientów, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, przywilejami oraz przepisami prawa.