Prawna obsługa firm

Obsługa prawna firm

Kancelaria adwokacka Kowalski z siedzibą w Częstochowie świadczy usługi również w zakresie kompleksowej obsługi prawnej dla firm. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, starając się, aby być wsparciem na każdym etapie postępowania. Opracowujemy najlepszą strategię działania na mocy obowiązującego prawa, aby współpraca dawała firmom jak najbardziej wymierne, korzystne dla ich interesów efekty. Profesjonalne podejście do każdej sprawy, właściwe kwalifikacje, wiedza i doświadczenie, to solidne fundamenty, na których opieramy wsparcie dla wszystkich działalności biznesowych.

Bieżąca obsługa prawna

Oferujemy porady prawne dla firm, nie tylko w Częstochowie, ale na terenie całej Polski. Jesteśmy wsparciem w bieżącej działalności biznesów. Podpowiadamy kluczowe strategie, rozpatrujemy korzyści inwestycyjne, minimalizujemy ryzyko współpracy z kontrahentami, sporządzamy wszelkie pisma oraz umowy dla przedsiębiorstw, uwzględniając aspekty ochrony i ujęcie korzystnych dla firmy zapisów.


Obsługa prawna firm w naszej ofercie obejmuje:
● prawa autorskie,
● prawa własności intelektualnej,
● doradztwo w zakresie nowoczesnych technologii,
● opiniowanie umów i kontraktów,
● prowadzenie spraw kadrowych,
● sporządzanie umów i regulaminów,
● przygotowywanie pism do urzędów i innych instytucji publicznych,
● czuwanie nad zmianami w przepisach prawa dla przedsiębiorstw,
● windykacja wierzytelności,
● kontakt i reprezentowanie przed dłużnikami, wierzycielami, organami administracji
czy sądami,
● zakładanie, przekształcanie i zamykanie spółek.

Usługi prawne dla firm, które oferujemy, mogą być realizowane poprzez współpracę stałą albo doraźnie, kiedy zachodzi taka potrzeba. Z naszymi klientami umawiamy się na spotkania bezpośrednie, ale udostępniamy również możliwość kontaktu telefonicznego, mailowego oraz online. Stała obsługa prawna dla firm czy ta w ramach konieczności rozwiązania konkretnego problemu oferowana jest nie tylko dla klientów z Częstochowy i okolic, chętnie pomagamy również firmom będącym w potrzebie, które funkcjonują na terenie całego kraju. Większość spraw oraz pomoc doradczą jesteśmy w stanie świadczyć na odległość.

Kiedy firma powinna korzystać z profesjonalnego wsparcia prawnego? Jednorazowe konsultacje i doradztwo prawne pozwalają na prężny rozwój firmy, podejmowanie przez działalności biznesowe decyzji, które wywołują korzystne dla generowanych zysków efekty, ale minimalizują również ryzyko podejmowania decyzji nietrafionych, podpisania niekorzystnych umów i kontaktów, które mogłyby wywołać fatalne dla przedsiębiorstwa skutki.

Obsługa prawna firm pozwala prowadzić biznesową działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, korzystając z idealnie dopasowanych strategii biznesowych oraz niwelując ryzyko finansowych strat. Co więcej, prawnik dla firmy coraz częściej traktowany jest jako doświadczony doradca, który działa na korzyść prowadzonej działalności i podejmuje kroki w celu jej rozwoju. W przypadku problemów z prawem obsługa profesjonalnych adwokatów pozwala wypracować korzystne negocjacje, mediacje oraz kompromisy, które zapobiegają przykrym konsekwencjom. Nie ma wątpliwości, że konsultacje z prawnikiem wpływają na utrzymanie dobrej kondycji firmy i nierzadko ratują od wpadnięcia w biznesowe tarapaty.

Kancelaria Kowalski świadczy swoje usługi prawne dla firm w szerokim zakresie, podejmując działania zawsze zgodne z przepisami polskiego prawa oraz zawodową etyką. Dbamy o pozytywne relacje z klientami, wyróżnia nas zaangażowanie i indywidualne podejście do każdej sprawy. Odciążamy właścicieli firm od zadań, które zajmują czas i nierzadko są problematyczne, uwzględniając chociażby brak fachowej wiedzy. Pozwalamy im zajmować się rzeczywistą działalnością biznesu, a wszelkie kwestie prawne trafiają do najlepszych specjalistów.