Adwokat Łukasz Kowalski

Właściciel i założyciel Kancelarii - Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, prawnik z kilkunastoletnim doświadczeniem świadczący pomoc prawną zarówno Klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Jako aplikant współpracował z Kancelariami z Wrocławia i Krakowa, zdobywając cenne doświadczenie. Od maja 2013 roku wpisany na listę Adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie - Nr wpisu 472

W 2020 roku ukończył Podyplomowe Studia MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego.

Wśród głównych obszarów swoich zainteresowań adw. Łukasz Kowalski wskazuje dochodzenie odszkodowań, prawo cywilne, prawo karne i prawo sportowe.

Realizując się w problematyce odszkodowawczej, adwokat Łukasz Kowalski jest autorem szkoleń i prelekcji z zakresu dochodzenia odszkodowań przez osoby fizyczne poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, jak również przez przedsiębiorców, takich jak serwisy blacharsko-lakiernicze czy wypożyczalnie samochodów świadczące najem pojazdów z OC sprawcy. Kancelaria ściśle współpracuje ze Związkiem Dealerów Samochodów i Stowarzyszeniem Prawników Rynku Motoryzacyjnego, pomagając branży wdrażać nowe udogodnienia prawne w zakresie prowadzonego biznesu. 

Obecnie w rejestrze prowadzonych spraw Kancelaria ma na swoim koncie niespełna dwa tysiące zakończonych postępowań odszkodowawczych, których łączna kwota z tego tytułu uzyskana dla Klientów przekracza kilkanaście milionów złotych. Pozostałe sprawy cały czas prowadzone są przed Sądami na obszarze całego kraju.

Prywatnie adw. Łukasz Kowalski jest pasjonatem sportu. W okresie studiów i aplikacji współpracował z Polskim Radiem, Radiem TOK FM, Informacyjną Agencją Radiową, Radiem FIAT, gdzie jako korespondent relacjonował wydarzenia sportowe m.in. z meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, siatkówki, zawodów żużlowych. Przez kilka lat pełnił rolę komentatora zawodów żużlowych transmitowanych na antenie telewizji SPORTKLUB. Zainteresowanie sportem i budowanie relacji w środowisku sprawiło, że prowadzona przez niego Kancelaria, jako jedna z nielicznych w Polsce, świadczy pomoc Klientom z zakresu prawa sportowego. Obecnie w swojej praktyce Kancelaria współpracuje z menagerami i agencjami sportowymi obsługującymi reprezentantów polski w piłce nożnej, siatkówce czy w sporcie żużlowym, a sam adw. Łukasz Kowalski jest cenionym ekspertem wypowiadającym się w dziedzinie prawa sportowego w ogólnopolskich mediach.