Odszkodowania za szkody rzeczowe

Odszkodowanie za szkody rzeczowe

Jeśli nie ze swojej winy poniosłeś szkodę majątkową bądź rzeczową, możesz ubiegać się o należne odszkodowanie. Kancelaria Kowalski w Częstochowie świadczy usługi w zakresie doradztwa prawnego oraz kompleksowej pomocy prawnej wszystkim klientom, którzy chcą ubiegać się o wypłatę odszkodowania, chcą uzyskać jak największą wartość takiego świadczenia albo chcą starać się o większe odszkodowanie z OC, aniżeli wyznaczyło towarzystwo ubezpieczeniowe. Poznaj najczęściej zadawane pytania naszym prawnikom, sprawdź, za co, kiedy i jakie odszkodowanie za szkodę rzeczową może Ci przysługiwać.

Wypłaty odszkodowania za szkody rzeczowe mogą zostać zrealizowane jako następstwo zdarzeń, takich jak:

 • zalanie mieszkania,
 • pożar mieszkania,
 • kradzież,
 • wypadek drogowy,
 • zniszczenie mienia przez drugą osobę.

Jeśli szkoda rzeczowa powstała nie z winy osoby poszkodowanej, odszkodowanie za zniszczony sprzęt czy inne dobro osobiste jest jak najbardziej należne. Adwokaci z kancelarii Kowalski w Częstochowie udzielą Ci profesjonalnego wsparcia prawnego na każdym etapie dochodzenia swoich praw. Zajmą się poszczególnymi procesami ubiegania się o odszkodowanie za szkodę majątkową, zrealizują między innymi:

 • analizę indywidualnego przypadku,
 • kalkulację straty majątkowej,
 • skompletowanie niezbędnej dokumentacji dowodowej,
 • wypełnienie potrzebnych wniosków do ubezpieczyciela,
 • zgłoszenie szkody,
 • reprezentowanie poszkodowanego,
 • czuwanie nad przebiegiem procesu weryfikacji wniosku w towarzystwie ubezpieczeniowym,
 • reagowanie na niekorzystne dla poszkodowanego decyzje ze strony ubezpieczyciela,
 • ubieganie się o wyższe odszkodowanie czy dopłatę do zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy.

Odszkodowanie za zalanie mieszkania — jak to wygląda w praktyce?

Czy wiesz, że to właśnie odszkodowanie za zalane mieszkanie zalicza się do najczęściej wypłacanych świadczeń ze strony ubezpieczyciela? Kancelaria Kowalski z Częstochowy ma wieloletnie doświadczenie w zakresie tego rodzaju spraw. Jeśli mieszkanie zostało zalane z winy sąsiada, poszkodowanemu należy się odszkodowanie z jego OC. Warto jednak wiedzieć, że odszkodowanie za zalanie mieszkania sąsiadowi zostanie wypłacone z firmy ubezpieczeniowej, w której Ty masz polisę. A co w przypadku, kiedy nie jest znane źródło zalania? Czy dostanę odszkodowanie, jeśli sąsiad nie ubezpieczył swojej nieruchomości? Czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie jeśli tylko poszkodowany ma polisę mieszkaniową? To tylko niektóre pytania, jakie są zadawane naszym prawnikom. Jeśli chcesz wiedzieć, od czego zależy wysokość odszkodowania w przypadku zalania mieszkania, koniecznie poproś o poradę prawną naszych specjalistów.

Zalanie mieszkania – jak ustalić winę?

Czy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze, jeśli nie zostanie wskazany winny za zalanie mieszkania? Okazuje się, że aby ubiegać się o odszkodowanie za zalane mieszkanie, firmy ubezpieczeniowe żądają wskazania winnego. To istotne, aby wiedzieć, do kogo konkretnie zgłosić się po takie świadczenie.

Nasi prawnicy pomogą Ci ustalić cały przebieg zdarzenia. Odszkodowanie za zalany dom może być wyłącznie Twoją winą, zalane mieszkanie może być efektem winy sąsiada, ale zdarza się również, że za wypadek zalania mieszkania winą obarczony zostaje zarządca nieruchomości. Należy wziąć pod uwagę, że każda sprawa i każda szkoda jest inna i bardzo często samodzielne ustalenie winy jest naprawdę trudne. Nie narażaj się na spore ryzyko finansowe, wywalcz odszkodowanie, które pokryje remont nieruchomości oraz Twoje utracone korzyści, jakie wynikają z tego rodzaju szkody rzeczowej.

Czy ubezpieczenie nieruchomości gwarantuje wypłatę odszkodowania za zalane mieszkanie?

Wszystko zależy od zapisów w polisie ubezpieczeniowej. Poszkodowany musi mieć na uwadze, że polisy mieszkaniowe mogą zawierać indywidualne uzgodnienia oraz szczególne przypadki, w których zostanie wypłacone odszkodowanie. Odmowa wypłaty odszkodowania za zalane mieszkanie to zabieg standardowy. Okazuje się, że właściciele nieruchomości wciąż zbyt rzadko czytają umowę, która zawiera szczegółowe informacje o pakiecie, który uwzględnia ubezpieczenie mieszkania. Zdarza się, że sumy ubezpieczenia mogą nie obejmować uszkodzenia instalacji elektrycznej, ruchomości domowych, wyposażenia mieszkania, przez co finalnie niskie odszkodowanie za zalanie mieszkania nie pokryje wszystkich strat. Wtedy remont realizowany jest z własnej kieszeni albo można starać się o pomoc prawną. Kancelaria Kowalski w Częstochowie chętnie wesprze wszystkich poszkodowanych.

Ile wyniesie odszkodowanie za zalany dom?

To, ile towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowania, zależy od polisy ubezpieczeniowej, indywidualnego pakietu oraz szkód, jakie są efektem zalania nieruchomości. Poszkodowani powinni mieć jednak na uwadze, że odszkodowanie za zniszczone elementy mieszkania w wyniku zalania może być za niskie, a ubezpieczyciel przeważnie stara się wypłacić jak najmniej. Pomoc prawna bardzo często okazuje się "ostatnią deską ratunku", aby dochodzić swoich praw i móc naprawić szkodę. Warto pamiętać, że od decyzji ubezpieczyciela zawsze można się odwołać, aby otrzymać odszkodowanie za zalanie domu o jak najwyższej wartości.

Koszty zalania mieszkania vs. koszty polisy mieszkaniowej

Czy to prawda, że im droższa jest polisa na ubezpieczenie nieruchomości i większa suma ubezpieczenia, tym odszkodowanie za szkodę majątkową i rzeczową będzie wyższe? Tak naprawdę wszystko znowu zależy od zapisów w polisie ubezpieczeniowej. Wypłata odszkodowania bardzo często zależy również od przedstawienia zdarzenia i udokumentowania powstałych szkód. Wspieramy naszych klientów nie tylko w walce o jak najwyższe odszkodowanie za zalane mieszkanie, ale również już na etapie zakupu polisy mieszkaniowej. To ważne, aby rozumieć wszystkie informacje zawarte w takim dokumencie.

Dopłata do odszkodowania za zalane mieszkanie — czy to możliwe?

Stosunkowo wysokie koszty remontu po zalaniu mieszkania bardzo często sprawiają, że otrzymane odszkodowanie okazuje się niewystarczające. Prawnicy z kancelarii Kowalski w Częstochowie pomagają w uzyskaniu dopłat do tego rodzaju świadczenia. Skompletowanie dodatkowych dokumentów, weryfikacja kosztorysu czy wypełnienie wniosku do ubezpieczyciela, to tylko niektóre z naszych działań, jakie oferujemy.

Przyczyny pożaru nieruchomości – należy się odszkodowanie czy nie?

Odszkodowanie za pożar w domu bardzo często zależy od przyczyny pożaru, a towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie wypłacają świadczenie, jeśli wina leży po stronie właściciela nieruchomości. A co z wypłatą odszkodowania za pożar, jeśli wina leży po stronie zarządcy nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowej albo wtedy, kiedy wypadek pożaru w mieszkaniu sąsiada wyrządził szkodę w Twoich "czterech kątach"? Oferujemy doradztwo prawne w każdym tym aspekcie, pamiętaj, że brak ubezpieczenia mieszkania nie zawsze oznacza brak możliwości ubiegania się o odszkodowanie za wyrządzoną szkodę rzeczową.

Zaniżone odszkodowanie za pożar domu

Zakład ubezpieczeń dokonał zaniżenia wartości mieszkania i powstałych w wyniku pożaru strat, przez co odszkodowanie z polisy sąsiada nie wystarczy na pokrycie wszystkich szkód majątkowych oraz rzeczowych? Pomożemy Ci uzyskać świadczenie o większej wartości albo możemy zgłosić sprawę do rzecznika finansowego lub w razie potrzeby do sądu. Prawnicy z kancelarii Kowalski w Częstochowie pomagają dochodzić odszkodowania kompleksowo, mając na uwadze zawsze dobro klienta.

Odszkodowanie za uszkodzony samochód — kompendium wiedzy

Brałeś udział w wypadku drogowym, a Twój pojazd został uszkodzony nie z Twojej winy? Możesz uzyskać odszkodowanie, które pozwoli naprawić szkodę, a w przypadku szkody całkowitej, otrzymasz świadczenie, które pokryje wartość auta.

Odszkodowanie za uszkodzony samochód nie z Twojej winy wygląda bezproblemowo bardzo często jedynie teoretycznie. Zdarza się, że poszkodowany otrzymuje zaniżone odszkodowanie z OC. Co robić w takiej sytuacji? Można zgłosić się do prawników z naszej kancelarii, którzy doradzą i pomogą w wypłacie odszkodowania o należytej wartości.

Z czyjej polisy OC ubezpieczyciel ściągnie pieniądze?

Jeśli uszkodzenie samochodu powstało nie z Twojej winy, możesz ubiegać się wypłaty odszkodowania z OC sprawcy. Jeżeli jednak to Ty jesteś winny spowodowania kolizji lub wypadku drogowego, auto poszkodowanego zostanie naprawione z Twojego OC. A co w przypadku, jeśli wina za uszkodzenie Twojego samochodu leży po Twojej stronie? Jeśli masz AC, otrzymasz należne odszkodowanie, ale kiedy wykupiłeś jedynie obowiązkowe OC, za naprawdę zapłacisz z własnej kieszeni. Zgłoś się do prawników z kancelarii Kowalski w Częstochowie, którzy dokonają analizy konkretnego przypadku i rozwieją wszelkie wątpliwości prawne.

Odszkodowanie za zniszczone elementy mieszkania, odszkodowanie za zniszczony sprzęt czy pojazd mechaniczny — uzyskaj wsparcie prawne

Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe, za to staje się powszechne. Jako właściciel nieruchomości, to Ty jesteś odpowiedzialny za jej stan. Pamiętaj jednak, że odszkodowanie za pożar mieszkania, odszkodowanie za zalanie mieszkania czy odszkodowanie za zniszczony sprzęt nie zawsze może być należne. Różna jest też wysokość odszkodowania, która w licznych przypadkach zależy od sumy ubezpieczenia. Kwestie te są zawsze indywidualne, a sprawy sporne z towarzystwem ubezpieczeniowym nie są rzadkością. Kancelaria prawna w Częstochowie świadczy kompleksowe usługi w zakresie pomocy osobom poszkodowanym, aby mogły otrzymać one świadczenie o odpowiedniej wartości w przypadku szkody majątkowej bądź rzeczowej. Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy nie mogą otrzymać odszkodowania albo proponowana wartość odszkodowania jest za niska, aby pokryć szkodę.