Prawo spadkowe

Prawo spadkowe

Porady prawne w zakresie testamentu czy darowizn, sprawy dotyczące wydziedziczenia, przyjęcia lub odrzucenia spadku, regulowanie kwestii spadkowych przed śmiercią, jak i po śmierci spadkodawcy, wszystkie te dziedziny prawne wchodzą w zakres usług, jakie oferuje kancelaria adwokacka Kowalski z siedzibą w Częstochowie.


Kancelaria Kowalski - prawo spadkowe
Testamenty i podział majątku to jedne z najczęściej prowadzonych postępowań, zarówno tych przedsądowych, jak i sądowych. Prawnicy z kancelarii Kowalski wspierają na każdym etapie takich spraw. Przygotowują odpowiednie wnioski, wezwania do zapłaty zachowku, sporządzają spis inwentarza, wnioskują o podział spadku czy zniesienie współwłasności. Co ważne, reprezentują klientów w ramach egzekwowania ich praw na drodze sądowej.


Sprawy spadkowe
Sprawy spadkowe niestety są dosyć skomplikowane, dlatego współpraca z rzetelnymi prawnikami jest w ich przypadku jak najbardziej wskazana, aby móc uzyskać jak najkorzystniejszy rezultat prowadzonych postępowań. Nieuregulowane sprawy spadkowe, rodzinne spory o zapisy testamentu, roszczenie o zachowek, wydziedziczenia, to tylko niektóre z typowych sytuacji, w których rozwiązanie znajduje profesjonalny adwokat. Kto dziedziczy po rodzicach, komu przysługuje zachowek i w jakiej wysokości, czy można zrzec się spadku, czy każdy testament ma moc prawną? Na wszystkie te pytania odpowiadają specjaliści w ramach konsultacji prawnych w kancelarii Kowalski. Ponadto, oferują oni swoją pomoc na każdym etapie postępowania, aż do wydania werdyktu przez sąd albo ugody pomiędzy stronami. Warto wiedzieć, że sprawy spadkowe najczęściej są delikatne i dotyczą zabezpieczenia interesów rodziny oraz wskazanych spadkobierców. Często dochodzi do sporów, a strony postępowania reagują bardzo emocjonalnie. Wszystko to sprawia, że zapomina się o podstawie sprawy, działa się zbyt impulsywnie, nie zawsze racjonalnie, co z kolei wiąże się z negatywnymi postawami i niekorzystnym wynikiem. Współpraca z adwokatem pozwala przejść przez cały proces sprawy spadkowej zgodnie z obowiązującym prawem, uwzględniając wszelkie przesłanki, jakie mają znaczenie w ramach dziedziczenia.


Prawo spadkowe - regulacje przed śmiercią

Kancelaria adwokacka Kowalski, oferuje szeroki zakres usług, w których skład wchodzą również porady prawne. Doradztwo w ramach regulacji kwestii spadkowych przed śmiercią dotyczy przede wszystkim:
● dostarczenie informacji klientowi, jakie skutki w ramach rozporządzania majątkiem wywołuje śmierć,
● wyboru formy sporządzonego testamentu,
● wyboru alternatyw dla testamentu, jak darowizna, przepisanie prawa własności czy zawarcia umowy dożywocia,
● wydziedziczenia wskazanych osób,
● zmian albo wycofania testamentu,
● sporządzania darowizn,
● informowania o skutkach podatkowych, jakie wiążą się z nabyciem spadku.

Prawo spadkowe - regulacje po śmierci
Sprawy spadkowe wynikają bardzo często po śmierci spadkodawcy. Te, którymi zajmują się nasi prawnicy dotyczą zazwyczaj:
● stwierdzenia nabycia spadku,
● podziału spadku,
● przyjęcia lub odrzucenia spadku,
● obalenia testamentu,
● długów spadkowych,
● prawa do zachowku.

Adwokaci z kancelarii Kowalski dokładają wszelkich starań, aby konsultacje prawne były rzeczowe, a doradztwo pozwalało osiągnąć zamierzony przez klienta efekt. W sprawach skomplikowanych, usługi prawne realizowane są kompleksowo wraz z reprezentowaniem klienta przed sądem. Kancelaria przyjmuje klientów w siedzibie stacjonarnej, ale prowadzi również porady prawne online, dzięki czemu oferuje swoje usługi na terenie całej Polski.